Visningshus på Nybygget: Linnéa
Ali Boxner | Husrådgivare Eskilstuna | 016-140 700 | ali.boxner@alvsbyhus.se
Erik Fagerlind | Husrådgivare Eskilstuna | 016-140 700 | erik.fagerlind@alvsbyhus.se
Tommy Rosendal | Husrådgivare Uppsala | 018-10 10 95 | tommy.rosendal@alvsbyhus.se
Mats Engzell | Husrådgivare Västerås | 021-730 55 | engzell@alvsbyhus.se
Joacim Engzell | Husrådgivare Västerås | 021-730 55 | joacim.engzell@alvsbyhus.se
Therese Limberg | Husrådgivare Västerås | 021-730 55 | therese.limberg@alvsbyhus.se
Ove Kristensen | Husrådgivare Norrtälje | 0176-125 70 | ove@minab.se
Jan-Erik Kronosjö | Husrådgivare Stockholm Norr | 08-350 305 | janerik.kronosjo@alvsbyhus.se
Bernt ”Hajen” Gustavsson | Husrådgivare Stockholm Norr | 08-771 30 40 | bernt.gustavsson@alvsbyhus.se
Roland Axelsson | Husrådgivare Stockholm Norr | 08-350 305 | roland.axelsson@alvsbyhus.se
Claes Fogelberg | Husrådgivare Stockholm Söder | 08-771 30 40 | claes.fogelberg@alvsbyhus.se
www.alvsbyhus.se

Linnéa
Linnéa levereras med tre sovrum, det största har direkt tillgång till en rymlig klädkammare. För en större familj med behov av ytterligare ett sovrum går det som tillval att få som en del av vardagsrummet.
Med ett badrum och en mindre toalett behöver man sällan trängas. Vardagsrummet är öppet mot köket och innanför köket hittar du en rymlig tvättstuga med groventré. Här finns också värmepumpen som ser till att ni får en behaglig och ekonomisk uppvärmning året runt.
Linnéa är det perfekta enplanshuset för såväl mindre som större familjer och det till ett av marknadens absolut bästa priser.

 

Om Älvsbyhus
Älvsbyhus är en nordisk koncern med verksamhet i Sverige, Finland och Norge. Bolaget bildades 1944 som Norrfjärdens Träförädling. Älvsbyhus utveckling tog fart i början på 60-talet då man på ett innovativt sätt utvecklade och byggde upp en rationell industriellbyggprocess enligt löpandebandprincipen inomhus i en fabrik. Det första huset tillverkades 1960.
Nu har vi levererat mer än 40 000 hus till kunder i Sverige, Finland och Norge från våra fyra fabriker i Sverige och i Finland.

Boyta 129 m²Byggyta 152 m²

Antal rum 4-5 rum och kök samt tvättstuga
Pris Från 1 587 000 kr